Skip to main content
Fietsenstalling Amersfoort

Rover vraagt duidelijkere regels voor fietsparkeren bij stations

Het stallen van fietsen met fietskratten bij het station moet goedkoper en bij diefstal moet de maximale vergoeding voor een fiets net zo hoog zijn als voor een e-bike. Onder meer dit staat in een advies aan NS waarin Rover samen met de andere consumentenorganisaties om duidelijkere regels voor fietsparkeren vraagt.

NS heeft een voorstel ingediend om de algemene voorwaarden voor fietsparkeren bij stations aan te passen. Hiermee zouden de regels duidelijker moeten worden voor reizigers. Ook wordt alvast rekening gehouden met de mogelijkheid dat reizigers in de toekomst ook met hun bankpas fietsen kunnen in- en uitchecken. Tot slot wil NS meer ruimte creëren in sommige stallingen door daar de maximale stallingsduur te beperken en door Swapfietsen die te lang zijn gestald niet meer op te slaan maar direct door te sturen naar het bedrijf achter Swapfiets.

Rover steunt de voorstellen van NS, maar wil meer duidelijkheid voor de reiziger. Bijvoorbeeld over welke regels ook voor brommers en snorfietsen gelden en wanneer een fiets wordt gezien als “buitenmodelfiets”: een afwijkend grote fiets die extra kost om te stallen. “Het stallen van fietsen met fietskratten, fietstassen en kinderzitjes zou eigenlijk niet duurder mogen zijn dan het parkeren van een standaardfiets”, vinden de consumentenorganisaties. Zij adviseren NS de landelijke regels van Fietsparkeur te volgen in plaats van dit over te laten aan de medewerkers van de stalling.

Ook vindt Rover het onderscheid tussen standaardfietsen en e-bikes voor de vergoedingen bij diefstal onlogisch: “Het kan toch niet zo zijn dat je een e-bike van 1250 euro bij diefstal helemaal vergoed krijgt en dat je voor een even dure fiets slechts 750 euro terugkrijgt?”. Op dit moment is dat wel zo: de vergoeding voor reguliere fietsen ligt lager dan die voor en e-bike. Tot slot vraagt Rover aan NS om in de reisplanner informatie toe te voegen over het aantal beschikbare plekken per stalling voor zowel gewone fietsen als buitenmodelfietsen.

Banner doneer chipkaart1

Fiets en OV